آیت‌الله العظمی ملکوتی: مدعیان اسلام دست از مسلمان کشی بردارند.

 

قم- حضرت آیت‌اللهالعظمی مسلم ملکوتی از ظهر امروز در دیدار جمعی از نیروهای هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،‌ با بیان این‌که در تمام حرکات و سکنات خود باید از پیامبر الگو بگیریم، فرمودند: اگر می‌خواهیم در راه درست و مستقیم گام برداریم باید به پیامبر اسلام تمسک کنیم.

ایشان با اشاره به جنایات وهابیت در کشورهای منطقه، شیعه کشی را مختص به امروز ندانستند و ابراز کردند: شیعه کشی از زمان حضرت علی(ع)‌ آغاز شد و متأسفانه امروز کسانی که دم از اسلام می‌زنند به شیعه کشی روی آورده‌اند.

این مرجع عالی‌قدر تقلید با تأکید بر این‌که وهابیت دشمن اسلام و  اهل بیت(ع) است، اظهار داشتند: دشمنی وهابیت با شیعیان به خاطر تبعیت و پیروی آنها از مکتب اهل بیت(ع) است.

حضرت آیت‌الله ملکوتی با اشاره به سیره پیامبر(ص) در برخورد با دشمنان، خاطرنشان کردند: پیامبر قبل از جنگ با کفار به یاران خود توصیه می‌کردند؛‌ به زنان، کودکان و پیران کاری نداشته باشید و آب را به روی آنها نبندید؛ امروز چرا برخی به نام اسلام و پیامبر(ص) به وصیت ایشان عمل نکرده و مسلمانان را می‌کشند.

ایشان با بیان این‌که پیامبر اسلام مبعوث شدند تا مردم را به سوی اسلام، اخلاق و امنیت دعوت کنند، افزودند: پیامبر اسلام برای جنگ، خونریزی و آدم کشی مبعوث نشدند تا امروز برخی به نام اسلام به ظلم و جنایت بپردازند.

این استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به این‌که به اصحاب پیامبر(ص) سلف گفته می‌شود، ابراز کردند: امروز وهابیت به دروغ نام خود را سلفی گذاشته و دست به اقدامات جنایتکارانه می‌زند.

حضرت آیت‌الله ملکوتی وهابیت و بهائیت را دست پرورده انگلیسی‌ها دانسته و گفتند: انگلیسی‌ها این دو گروه را تأسیس کردند تا در سایه آنها به اختلافات مسلمانان دامن زده و اهداف شوم خود را دنبال کنند.

ایشان بر ضرورت حفظ  وحدت و همدلی در میان مسلمانان در برابر دشمنان اسلام تأکید کرده و اظهار داشتند: سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد وحدت مسلمانان باید مورد توجه قرار گیرد و همه در جهت حفظ وحدت و پرهیز از تفرقه تلاش کنند.

معظم له با اشاره به گرایش مردم جهان به اسلام، گفتند: همه این توطئه‌ها علیه اسلام و مسلمین به خاطر ترس دشمن از فراگیر شدن اسلام در جهان است.

/ 1 نظر / 22 بازدید
جعفر زمانی

بدینوسیله مصیبت وارده را خدمت شما وخانواده محترم تسلیت عرض می نمائیم و از درگاه ایزد منان برای آن مرحوم مغفور، رحمت و غفران الهی و برای جنابعالی و خانواده محترم ، صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می نمائیم