سخنرانی آیت الله حاج شیخ هادی ملکوتی بمناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

به گزارش کانون خبرنگاران نبأ وابسته به خبرگزاری ایکنا، آیت الله هادی ملکوتی، استاد حوزه علمیه قم در آئین بازگویی روزهای بعد از طلوع فجر در دانشکده علوم پزشکی سراب، گفت: بعد از اینکه نظام ستم‌شاهی در 22بهمن‌ماه 57 فرو ریخت، بسیاری از کارشناسان و تحلیگران وقوع ناامنی و هرج و مرج را در کشور پیش‌بینی کردند.

وی افزود: این امر طبیعی بود که با فروپاشی ساختارهای حکومتی، تسخیر پادگان‌های نظامی و مراکز مختلف دولتی و نیز وجود برخی گروهک‌های فرصت‌طلب، امکان بی‌نظمی‌های فراگیر در کشور وجود داشته باشد.

اولین فرمانده کمیته انقلاب اسلامی شهرستان سراب اظهار کرد: به محض اضمحلال نظام شاهنشاهی باورهای دینی مردم، همدلی و مودت و نیز وجود مبارک حضرت امام خمینی(ره) از عواملی بودند که از هرج و مرج در کشور مانع شدند.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی یادآورشد: مردم و انقلابیون با مدیریت هماهنگ شده و تشکیل کمیته‌های انقلاب به ایجاد و سازماندهی ساختارهای جدید در کشور در کوتاه مدت کمک زیادی کردند.

این استاد دانشگاه یادآورشد: اگر اکنون شاهد انحراف یا شکست برخی جریان‌های اعتراضی در کشورهای منطقه هستیم، دلیل اصلی آن را در نبود یک رهبری قدرتمند و مورد اقبال عمومی باید جستجو کرد.

آیت الله  ملکوتی با تأکید بر نقش مرجعیت و روحانیت در ایران یادآور شد: با آنکه گروه‌های چپ ادعای زیادی در بسیج مردم در انقلاب داشتند اما انتخابات مجلس اول که با حضور آزادانه همه گروه‌ها و گروهک‌ها برگزارشد، رأی انگشت‌شمار برخی از این گروه‌ها در شهرستان‌ها نشان‌دهنده جایگاه واقعی آنها بود

/ 0 نظر / 31 بازدید