دیدار فرزند امام موسی صدر با حضرت آیت الله العظمی ملکوتی مدظله العالی

قم- حضرت آیت‌الله العظمی میرزا مسلم ملکوتی در دیدار دختر امام موسی صدر و اعضای موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر، با بیان این‌که هدف خانواده صدر از ابتدا متحد کردن فرق اسلامی بود، خاطر نشان کردند:‌ این خانواده هم‌چون پیامبر اسلام که تنها هدفش اتحاد مسلمانان بود و به اقدامات گذشته آنها توجه نمی‌کرد، عمل ‌کردند.

ایشان مشکلات مسلمانان را به خاطر عدم اتحاد و همدلی دانسته و ابراز کردند: اتحاد و همبستگی مسلمانان سبب خنثی شدن توطئه‌های دشمنان می‌شود.

معظم له در ادامه دیدار با اعضای موسسه فرهنگی تحقیقاتی امام موسی صدر و خانوم صدر خاطر نشان کردند: متأسفانه امروز مسلمانان به اتحاد توجهی ندارند و کینه‌های خود را نصیب یکدیگر می‌کنند.

حضرت آیت الله العظمی ملکوتی با اشاره به عدم ورود برخی از علما به مسائل سیاسی، اظهار کردند: دیانت ما عین سیاست ما است و همه باید به این امر توجه جدی داشته باشند.

ایشان با بیان این مطلب که با ورود دولت‌های انگلیس و فرانسه به برخی از کشورهای عربی فرهنگ مردم آنجا نیز تغییر کرد، افزودند: یکی از اهداف امام موسی صدر از رفتن به لبنان و کشورهای اسلامی این بود که مسلمانان را به آداب و اخلاق اسلامی متخلق و آنها را با هم متحد کند.

مرجع عالیقدر جهان تشیع با تأکید بر این که هدف استکبار جهانی ضربه زدن به اسلام و مسلمانان است، فرمودند: دشمنان اسلام نه تنها به امام موسی صدر بلکه به کل مسلمانان ضربه زدند.

معظم له در پایان با بیان این‌که اقدامات امام موسی صدر به ضرر دشمنان اسلام بود به خدمات سید اسماعیل پدر امام موسی صدر در زمان مشروطه گریزی زدند و خاطر نشان کردند: عظمت و جایگاه خانواده صدر باید حفظ شود.

/ 0 نظر / 19 بازدید