آیت‌الله العظمی ملکوتی: شرکت در انتخابات از اوجب واجبات است.

حضرت آیت الله ملکوتی

قم- آیت الله العظمی ملکوتی مدظله العالی پیش از ظهر امروز در دیدار مسئولین، اساتید و طلاب مدرسه امام جعفر صادق(ع) استان گیلان با اشاره به حساسیت انتخابات ریاست جمهوری و ضرورت خلق حماسه سیاسی، گفتند: شرکت در انتخابات از اوجب واجبات است؛ چرا که انقلاب‌اسلامی حاصل تلاش‌ها و مجاهدت‌های امام خمینی(ره) و خون شهداست و باید به بهترین شکل حفظ شود.

حضرت آیت الله ملکوتی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص حضور گسترده مردم در انتخابات، افزودند: مردم بایدبه نحوی که رهبر معظم انقلاب مکرر فرموده اند، در انتخابات شرکت کنند و با حضور پرشور و گسترده خود، سیلی محکمی به صورت دشمنان بزنند.

ایشان به بیان ویژگی‌های فرد اصلح برای ریاست جمهوری پرداختندو خاطر نشان کردند: اصلح شخصی است که ولایت‌مدار و به قانون پای‌بند باشد و آن را عملی کند و در برابر دشمنان ثابت قدم باشد؛ چرا کهامروز انقلاب‌اسلامی در دنیا به عنوان نماد ایستادگی در برابر استکبار جهانی مطرح است.

معظم له در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ویژگی‌های طلاب، بریدن از دنیا را یکی از این ویژگی‌های لازم برای طلاب حوزه‌های علمیه برشمردند و ادامه دادند: طلاب باید به دنیا و مقام و موقعیت دلبستگی نداشته و هدفشان تنها کسب آخرت و معارف دین باشد و این رویه از زمان حیات پیامبر اکرم (ص) تا امروز ادامه داشته و خواهد داشت.

آیت الله العظمی ملکوتی با تأکید بر لزوم بازگشت روحانیون به شهرهای خود برای انذار مردم، اظهار داشتند: در گذشته روحانیون و طلاب به حوزه می آمدند و پس از کسب معارف و علوم دینی، برای بیان حقایق به سرزمین‌های خود برمی گشتند، اما امروز این مسئله مهم کمرنگ شده است که امیدواریم با تدبیر و چاره اندیشی مسئولان حوزه این مشکل از بین برود.

معظم له در پایان، وظیفه اصلی طلاب و روحانیون تبلیغ دین دانسته و افزودند: البته خود طلاب باید عامل به احکام و در انجام تکالیف دینی بسیار دقیق و کوشا باشند؛ زیرا این عمل آنها بهترین راهنما و الگو برای مردم خواهد بود.

در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام اسماعیل پورموسی، معاون پژوهشی مدرسه علمیه امام جعفر صادق(ع) گزارشی از برنامه ها و فعالیت های این مدرسه ارائه کرد.

/ 0 نظر / 23 بازدید