دیدار حافظان و مربیان قرآن کریم با حضرت آیت الله ملکوتی مدظله العالی

قم- حضرت آیت‌الله العظمی ملکوتی در دیدار جمعی از حافظان و مربیان قرآن کریم واعضای هسته فناوران هزاره امید، یکی از هسته های فناور پارک علم و فناوری  استان تهران، با اشاره به این‌که قرآن معجزه‌ای الهی است، فرمودند: قرآن در مدت بیست و سه سال بر پیامبر(ص) نازل شد که سیزده سال آن در مکه و 10 سال در مدینه بود. قرآنی که به صورت تدریجی بر پیامبر(ص) نازل شد و دو طایفه موافق با اسلام و مخالف با آن کار ثبت و ضبط این کتاب آسمانی را بر عهده داشتند.

 

حضرت آیت‌الله ملکوتی با اشاره به عجز انسان در خلق همانندی برای قرآن، اظهار داشتند: خداوند در چهار سوره از قرآن مردم را به تحدی دعوت کرده و فرموده اگر به آیات الهی و معجزه بودن آن شک دارید مثل یا سوره‌ای همانند قرآن بیاورید.

معظم له با بیان این‌که مخالفان اسلام در صدد ضربه زدن به رسالت پیامبر(ص) بودند، افزودند: یکی از دلایل ضبط قرآن از سوی افراد، مخالفت با پیامبر اسلام و تلاش برای آوردن کلامی همچون قرآن بود.

ایشان قرآن را در بر دارنده برنامه‌ای کامل برای سعادت و رستگاری بشر دانسته و تاکید کردند: عمل به توصیه‌های این کتاب وحیانی انسان را در همه عرصه‌های زندگی به موفقیت می‌رساند؛ چرا که این کتاب، برنامه ابتدا تا انتهای زندگی را ترسیم کرده است.

حضرت آیت‌الله العظمی ملکوتی ادامه دادند: قرآن در زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی توصیه‌های فراوانی دارد و عمل به رهنمودهای آن انسان را در مسیر درست عبادت و بندگی خدا قرار می‌دهد.

معظم له در ادامه با اشاره به توطئه‌های دشمنان علیه دین اسلام، اظهار داشتند: استکبار جهانی با تأسیس فرقه‌های بابیت در ایران و وهابیت در کشورهای عربی به دنبال ضربه زدن به اصل اسلام است.

حضرت آیت‌الله ملکوتی با بیان این‌که امروز وهابیت مردم بی‌گناه و مسلمان را می‌کشد و در عین حال با وقاحت تمام خود را مسلمان می‌داند، تأکید کردند:‌ وهابیت، ما را به دلیل اعتقادات مذهبی مشرک می‌داند؛ در حالی که آن‌ها هیچ بویی از اسلام نبرده‌اند و اعمال آنها خلاف آن چیزی است که اسلام فرموده است.

/ 0 نظر / 19 بازدید