بازدید حضرت آیت الله العظمی ملکوتی از ضریح جدید حرم حضرت امام حسین علیه السلام

حضرت آیت الله العظمی ملکوتی مدظله العالی: ضریح جدید امام حسین(ع) تا قرن‌ها ارادت شیعیان به ساحت ائمه معصومین(ع) را به مردم جهان نشان خواهد داد. مرجع عالیقدر شیعه آیت الله حاج میرزا مسلم ملکوتی شامگاه شنبه، در بازدید از ضریح جدید امام حسین(ع) در محل کارگاه ساخت ضریح در مدرسه علمیه معصومیه قم، در سخنانی اظهار داشتند: امام حسین(ع) در راه خداوند همه چیز را فدا کرد و دشمنان نیز تصور می‌کردند که دیگر نامی از اهل بیت(ع) در دنیا باقی نخواهد ماند.

معظم له عنوان کردند: راه امام حسین(ع) را زینب کبری(س) ادامه داد و بعد از قیام سید الشهداء(ع) و واقعه کربلا، این بانوی بزرگ اسلام تبلیغات علیه بنی امیه را از‌‌ همان کربلا آغاز کرد.

مرجع عالیقدر شیعه با بیان اینکه بر اساس گفته‌ها قبر مطهر حضرت زینب(س) یا در سوریه و یا در مصر واقع است افزودند: زینب کبری(س) بعد از اسارت در مدینه ساکت ننشستند و تبلیغات خود را علیه بنی امیه آغاز کردند که اگر قبر ایشان در مصر باشد معلوم می‌شود که آن حضرت به این سر زمین تبعید شده است.

امام حسین(ع) با قیامش اسلام را زنده کرد

حضرت آیت الله ملکوتی بیان داشتند: دشمنان با شهادت امام حسین(ع) می‌خواستند اسلام را از بین ببرند اما امام با قیامشان اسلام را زنده نگه داشتند و بعد از ایشان نیز سایر ائمه معصومین(ع) این راه را ادامه دادند.

آیت الله العظمی ملکوتی با بیان اینکه ما به ائمه معصومین(ع) و قبور مطهر آنها ارادت داریم افزودند: دشمنان اسلام بدنبال از بین بردن مکتب تشیع و پیروانش هستند و استکبار جهانی نیز در این زمینه از هیچگونه اقدامی فرو گذار نمی‌کند.

معظم له با اشاره به جایگاه ویژه امام حسین(ع) نزد پروردگار ابراز داشتند: یکی از مکان‌هایی که انسان می‌تواند نمازش را کامل بخواند زیر قبه حرم مطهر امام حسین(ع) است.

مرجع عالیقدر شیعه با قدردانی از زحمات دست اندرکاران ساخت ضریح مقدس حضرت امام حسین علیه السلام خطاب به هیئت امناء این ضریح مقدس ابراز داشتند: این خدمت شما را هیچکس جز خداوند، پیامبر اکرم(ص) و ائمه معصومین(ع) نمی‌تواند اجر دهد و این ضریح در واقع تا قرنها ارادت شیعیان به ساحت ائمه معصومین(ع) را به مردم جهان نشان می‌دهد.

 

/ 0 نظر / 63 بازدید