دیدار کمیته اطلاع‌رسانی همایش نیم‌ قرن حضور جامعه مدرسین قم با مرجع عالیقدر

آیت‌الله العظمی ملکوتی روز پنج شنبه دوازدهم بهمن ماه، در دیدار کمیته اطلاع‌رسانی همایش نیم‌ قرن حضور جامعه مدرسین قم، با اشاره به حضورشان در نجف اشرف در زمان تشکیل جامعه مدرسین، فرمودند:

با این‌که من در زمان تشکیل جامعه مدرسین در قم نبودم اما در عین حال برای حمایت از امام خمینی(ره) با اساتید نجف یک تشکلی را تشکیل دادیم و نخستین جلسه هم برای حمایت از امام در منزل آیت‌الله سید عبدالهادی شیرازی تشکیل شد.

معظم له با بیان این که برای حمایت از امام(ره) با اساتید نجف مقالات و مطالبی را می نوشتیم و پخش می کردیم، اظهار داشتند: فردی موظف شده بود که این مقالات و نوشته ها را به ایران برساند ولی بعدها متوجه شدیم که این فرد مقالات و نوشته‌ها ما را به ایران نمی‌فرستاده است.

آیت‌الله ملکوتی خاطرنشان کرد: وقتی امام خمینی(ره) به ترکیه تبعید شدند و بعد از آن به کاظمین، کربلا و نجف آمدند ما با جمعی از اساتید به استقبال ایشان رفتیم.

وی با اشاره به حضورشان در درس فلسفه امام خمینی(ره)، افزودند: این درس فلسفه‌ در آن زمان، بیش از پنج تا شش شاگرد نداشت و یکی از آنها من بودم.

استاد درس خارج  حوزه علمیه قم اظهار داشتند: آن روزها فلسفه در حوزه بسیار مهجور و غریب بود به صورتی که وقتی یکی از شاگردان امام(ره) مریض شد، همه می گفتند مریضی این فرد تقصیر حضرت امام است و فلسفه سبب شده تا این فرد چنین مریض شود.

معظم له با بیان این که امام خمینی(ره) در آمدن آیت‌الله بروجردی به قم بسیار فعال بودند، افزودند: امام(ره) تلاش زیادی را برای آمدن آیت‌الله بروجردی انجام دادند و نقش بسزایی در استقلال، تثبیت و تشکیل حوزه علمیه قم و انقلاب اسلامی داشتند.

آیت‌الله العظمی ملکوتی ابراز داشت: انقلاب را جامعه مدرسین آغاز و با آگاهی مردم و یاری امام خمینی(ره) اسباب پیروزی انقلاب را فراهم کردند، چون جامعه مدرسین بودند که طلاب و برخی از جوانان را تشویق و تحریک به پخش اعلامیه می کردند.

مرجع عالیقدر جهان تشیع، با بیان این‌که جامعه مدرسین در زمان حیات آیت‌الله بروجردی تشکیل شده است، افزودند: جامعه مدرسین نقش بسزایی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت.

معظم له با اشاره به سخن امام خمینی(ره) که فرمودند: «من یک قدم برای این که خود را تثبیت کنم بر نداشته‌ام»، فرمودند: یکی از خصوصیات امام خمینی(ره) این بود که بسیار علاقه‌مند به رعایت تقوای الهی و ارتباط با خدا بودند و در نجف هم به صورت مستمر قبل از اذان صبح به زیارت امیرمومنان(ع) می رفتند و همین خلوص و تقوای الهی امام بود که هم شیفتگان زیادی را تربیت کرد و هم توانست انقلاب عظیمی را با کمک مردم انجام دهد.

/ 0 نظر / 24 بازدید