آیت الله العظمی ملکوتی: بعضی افراد می‌گویند الفاظ قرآن مجید از پیامبر اکرم(ص) بوده و تنها محتوای قرآن بر پیامبر اکرم (ص) نازل شده است، که طلاب علوم اسلامی وظیفه دارند در مقابل این گونه افراد با تدبر و غور عمیق در آیات قرآن بایستند و جواب آنان را بدهند، هرچند که قرآن کریم در جاهای مختلف خود، به صراحت پاسخ آنان را داده است.


قم- حضرت آیت الله العظمی ملکوتی پیش از ظهر امروز در دیدار طلاب و اساتید مدرسه علمیه امام صادق(ع) شهرستان اهر، قرآن را تنها راه سعادت‌بخش زندگی بشر دانسته و افزودند: قرآن به عنوان معجزه جاودان پیغمبر اکرم (ص) و از طرف خدای متعال نازل شده است تا در کنار مفسرین حقیقی آن یعنی اهل‌بیت (ع) یگانه راه سعادت‌بخش بشر باشد.

معظم له با اشاره به این که الفاظ قرآن مجید نیز از طرف خدای متعال نازل شده است، تصریح داشتند: بعضی افراد می‌گویند الفاظ قرآن مجید از پیامبر اکرم(ص) بوده و تنها محتوای قرآن بر پیامبر اکرم (ص) نازل شده است، که طلاب علوم اسلامی وظیفه دارند در مقابل این گونه افراد با تدبر و غور عمیق در آیات قرآن بایستند و جواب آنان را بدهند، هرچند که قرآن کریم در جاهای مختلف، خود به صراحت پاسخ آنان را داده است.

 

 حضرت آیت الله  العظمی ملکوتی افزودند: شما طلاب سربازان امام زمان (عج) هستید، پس سعی نمایید به اخلاق حضرت متخلق شوید و به زیارت قبور علمای بزرگ رفته و عظمت آنان را حفظ نمایید. چرا که اسلام را علمای بزرگ حفظ کرده اند و به ما رسانده‌اند و دانش‌جویان جوان هم باید ادامه‌دهنده راه آنان باشند.


دیدار آیت الله ملکوتی با طلاب

 

ایشان نقش طلاب و روحانیون را بیان مفاهیم قرآنی درجامعه عنوان کردندوبیان داشتند:همانگونه که پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) برای مردم، مفاهیم قرآن را بیان می‌کردند، امروز نیز طلاب و روحانیون باید آموزه‌های قرآن مجید را برای مردم بیان نمایند و مردم را با قرآن و اهل بیت (ع) که دو یادگار رسول خدا (ص) می‌باشند، آشنا سازند.

معظم له با اشاره به سابقه درخشان شهرستان اهر در تربیت علمای بزرگ، افزودند: اهر در طول تاریخ همیشه مهد علمای بزرگی و صاحبان تألیفات ارزشمندی بوده است که لازم است طلاب جوان با مقام علمی و معنوی این علما بیش از پیش آشنا شوند و در مسیر آنان حرکت نمایند.


آیت الله میرزا مسلم ملکوتی