قم- حضرت آیت‌الله العظمی ملکوتی صبح امروز در دیدار جمعی از طلاب و اساتید مدرسه علمیه امام خمینی(ره) شهرستان شبستر،‌ وظیفه طلاب در شرایط امروز را سنگین ارزیابی کرده و فرموندند: طلاب حوزه علمیه سربازان امام زمان(عج) هستند و باید به وظایف خود به درستی عمل کنند.

 

 

 

مرجع عالیقدر جهان تشیع با بیان این‌که پیامبر اسلام در جهت زدودن اختلافات نژادی تلاش‌های بسیاری می‌کردند، ابراز داشتند: امروز نیز وظیفه همه ما است که با تأسی از پیامبر(ص) در راستای ایجاد وحدت میان مسلمین تلاش کنیم.

 

حضرت آیت‌الله ملکوتی با تأکید بر ضرورت وحدت میان مذاهب اسلامی اظهار داشتند: یکی از اهداف رهبر معظم انقلاب وحدت و یکارچگی امت اسلامی در برابر دشمنان اسلام است.

 

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با اشاره به مشکلات امروز مسلمانان، عدم اتحاد را از بزرگ‌ترین معضلات جهان اسلام خوانده و افزودند: پیامبر اسلام در جهت وحدت از همه نیروها برای پیشبرد اهداف اسلام استفاده می‌کردند.

 

 ایشان با استناد به روایات اسلامی، بر ضرورت حرمت مسلمان تأکید کرده و افزودند: در روایات آمده که خون، مال و آبروی مسلمانان حرمت دارد اما امروز مشاهده می‌کنیم که وهابیت به هیچ اصلی پایبند نیست و مسلمانان بی‌گناه را می‌کشد.

 

معظم له تلاش برای ایجاد وحدت را یکی از وظایف مهم طلاب دانسته و اظهار داشتند: اگر مسلمانان با هم متحد شوند دشمنان نمی‌توانند دست به مسلمان کشی بزنند.

حضرت آیت الله العظمی میرزا مسلم ملکوتی با بیان این‌که وحدت به معنای دست برداشتن از اعتقادات نیست، فرمودند: مسلمانان باید با تکیه بر مشترکات و پرهیز از اختلاف و تفرقه انگیزی به اهداف خود برسند.

 

 ایشان تأکید کردند: هدف دشمن از ایجاد اختلاف و تفرقه، ضربه زدن به اسلام است و مسلمانان باید هوشیار باشند و فریب توطئه‌های استکبار جهانی را نخورند.


آیت الله العظمی ملکوتی