به گزارش خبرنگار ایلنا مستقر در فرمانداری قم، آیت الله علی ملکوتی یادگار مرحوم آیت الله العظمی ملکوتی، با حضور در محل ثبت نام از کاندیداهای انتخابات در فرمانداری قم، از حوزه استان آذربایجان شرقی کاندیدای مجلس خبرگان رهبری شد.

این مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه در دوره های اول و دوم مجلس شورای اسلامی، نماینده مجلس شورای اسلامی بوده و  در حال حاضر عضو مجمع مشورتی فقهی شورای نگهبان است.

عضو مجمع مشورتی فقهی شورای نگهبان پس از اتمام ثبت‌نام در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم با اشاره به علت شرکت خود در انتخابات مجلس خبرگان اظهار داشت: در پاسخ به دعوت جمعی از علما و خانواده های شهدا و دانشگاهیان در این انتخابات حضور پیدا کردم.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی اول و دوم با بیان «فلسفه وجودی مجلس خبرگان صیانت از اصل نظام است»، افزود: جایگاه والای این مجلس اجازه ورود به مسائل مربوط به جناح‌بندی‌های سیاسی را به هیچ کس نمی دهد.

آیت الله ملکوتی خاطرنشان کرد: اشخاصی که به نظام مقدس جمهوری اسلامی وفادار و به آرمان‌های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری علاقه‌مندند، حاضر نیستند با ورود به مسائلی که در شأن این مجلس نیست، ارزش مجلس خبرگان را زیر سوال ببرند.