بسم الله الرحمن الرحیم
 
 
الَّذِینَ إِذَا أَصَابَتْهُمْ مُصِیبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ ، أُولَئِکَ عَلَیْهِمْ صَلَوَاتٌ مِنْ رَبِّهِمْ وَرَحْمَةٌ وَأُولَئِکَ هُمُ الْمُهْتَدُونَ.
در ایامی که مومنین بمناسبت سالگرد شهادت امیر المومنین علی ابن ابیطالب علیه السلام به سوگ نشسته بودند خبر مصدومیت و کشته شدن جمعی از شیعیان حضرتش در اثر زلزله موجب تالم و تاثر مضاعف گردید. خانواده هائی داغدار عزیزانی شدند که بعضا با مُهر روزه بر دل و چشم و دهان دنیای فانی رها کرده در این ماه مبارک به سوی پروردگار کریم هجرت نمودند. اینجانب با دلی مملو از غم و اندوه این مصیبت را به عموم هموطنان بویژه مردم متدین خطه آذربایجان و بلاد آسیب دیده خصوصا خانواده های داغدار تسلیت عرض می نمایم و مواردی را متذکر می گردم.
برادران و خواهران منطقه زلزله زده ضمن حفظ آرامش، شرایط اقدامِ نیروهای امدادی را فراهم نمایند و مرهم دل همشهریان خود باشند.
- با توجه به شرایط جوی منطقه، مسئولین محترم با سرعت قبل از شروع فصل سرما نسبت به اسکان و بازسازی مناطق آسیب دیده اهتمام لازم را داشته باشند.
مومنین در دیگر بلاد از حمایت های معنوی و مادی آسیب دیدگان دریغ ننمایند و کمک های خود را با محوریت مسئولین ذیربط خصوصا نماینده محترم ولی فقیه در منطقه با هدف تسکین آلام همنوعان خویش بذل نمایند.
- اختصاص ثلث از سهم مبارک امام عج و از زکوات در این امر خیر مجاز است انشاء الله.
رعایت قواعد ایمنی در ساخت و ساز های آتی خصوصا بازسازی و نوسازی ها می تواند خسارات جانی را در چنین وقایعی به حداقل برساند فلذا اهتمام به این نکات الزامیست.
در خاتمه برای درگذشتگان علو درجات، برای مصدومین شفای عاجل و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می نمایم.

قم - بیست و سوم رمضان المکرم 
عبدالله
مسلم ملکوتی