به گزارش کانون خبرنگاران نبأ وابسته به خبرگزاری ایکنا، آیت الله هادی ملکوتی، استاد حوزه و دانشگاه سه‌شنبه شب 28 مهرماه در جمع عزاداران حسینی در مسجد رسول اکرم(ص) گفت: عزاداری‌ها و سوگواری‌های حسینی باید ما را به سوی خدا نزدیک‌تر سازد چراکه فلسفه قیام عبدالله(ع) چیزی جز رسیدن به قرب الهی و اصلاح بنیان‌های جامعه در جهت خدایی شدن نبود.

این استاد حوزه علمیه قم با اشاره به برخی اعمال که دارای قبح و حسن اعتباری هستند به موضوع قمه‌زنی اشاره کرد و افزود: برخی احکام در اسلام متأثر از زمان و مکان هستند و ممکن است در برخی زمان‌ها دارای اعتبار بوده اما در زمان دیگری این عمل دارای قبح باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر موضوع قمه‌زنی و برخی پیرایه‌های خرافه دیگر مورد تأیید فقها و مجتهدان نبوده و دارای قبح است.

آیت الله ملکوتی تعداد دیگری از اعمال را دارای قبح و حسن ذاتی عنوان و اظهار کرد: صدق و راستگویی، عدالت‌خواهی، مبارزه و ستیز با ظلم و ستم، کمک به هم‌نوع و صدقه و انفاق از جمله اعمالی هستند که متأثر از زمان و مکان نمی‌شوند.

نماینده دوره اول و دوم مجلس شورای اسلامی یادآور شد: دشمنان و استکبار با تمام توان در تلاش هستند تا پویایی و زنده بودن را از اسلام بگیرند و دراین میان با حمایت و تقویت جریان‌های تکفیری و تندرو در تلاش هستند تا از اسلام چهره ترسناکی به جهان ارایه دهند.

این استاد دانشگاه تأکید کرد: وظیفه همه علما، فقها و دانشمندان اسلامی استفاده و بهره‌گیری از ابزارها و شیوه‌های نوین تبلیغی در جهت مبارزه فکری و عملی با هجمه‌های دشمنان است.

وی با بیان تأثیرگذاری فیلم‌ها و سریال‌های مناسبتی در جامعه تصریح کرد: در کنار منبر به عنوان یک رسانه تبلیغی باید به ساخت و تولید فیلم‌ها و سریال‌ها  با بهره‌گیری از مستندات تاریخی و کارشناسان اهل فن کمک کرد.